Ślub i wesele – wybrać soczewki czy okulary?

Zdecydowana większość panien młodych, noszących na co dzień okulary korekcyjne, w dniu swojego ślubu decyduje się na założenie soczewek kontaktowych. Wynika to prawdopodobnie z tego, że są one komfortowe, a dodatkowo nie są elementem wyróżniającym się na twarzy. Z drugiej jednak strony oprawki nie zawsze będą pasowały do stylu sukni ślubnej, a wyrobienie nowych okularów to dodatkowy koszt, na który nie każdy może sobie pozwolić. Co wybrać w dniu ślubu – soczewki czy okulary?

Nosząc na co dzień okulary korekcyjne, nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak nieodłączną częścią naszej osobowości się stały. Nierzadko nie zauważamy nawet, że mamy je założone, przyjmując to za coś pewnego. Panny młode coraz częściej jednak decydują się to, aby na ślub i wesele założyć soczewki. Co przemawia za tym rozwiązaniem? 

Okulary korekcyjne czy soczewki kontaktowe na ślub? 

Każda panna młoda, bez wyjątku, w dniu ślubu pragnie wyglądać pięknie. Niezależnie od tego czy wybierze odpowiednią sukienkę, uczesanie, a także wykona perfekcyjny makijaż, zawsze może znaleźć się coś, co popsuje cały efekt. Dlatego większość kobiet, które noszą okulary korekcyjne zastanawia się, czy nie lepiej będzie w tym wyjątkowym dniu założyć soczewek kontaktowych. Okulary w oprawkach, które są źle dobrane lub nie pasują do całej stylizacji, mogą zepsuć cały wygląd. 

Zakładanie soczewek w dniu ślubu po raz pierwszy to także ryzykowne – zwłaszcza jeśli nie mamy wprawy w ich zakładaniu oraz zdejmowaniu. Soczewki czy okulary korekcyjne to dylemat, przed którym staje wiele kobiet. Dlaczego mimo wszystko warto zdecydować się na soczewki kontaktowe? 

Przygotowania do ślubu – jaką metodą korekcji wybrać? 

soczewki u panny młodejTrudno jednoznacznie stwierdzić, która metoda korekcji wzroku będzie najlepsza w tym wyjątkowym dniu. Wszystko będzie zależało od tego, jak panna młoda czuje się podczas noszenia soczewek kontaktowych lub w okularach korekcyjnych. Niektóre panie nie wyobrażają sobie spędzić całej nocy w oprawkach na nosie, inne natomiast obawiają się jak ich oczy zareagują na całonocne noszenie soczewek

Osobiste preferencje to jedno. Jednak soczewki kontaktowe to wygoda nie tylko podczas zabawy, ale również w trakcie samych przygotowań przed ceremonią. Dla pewności i spokoju ducha można zawsze na kilka tygodni przez ślubem wybrać się do okulisty, który perfekcyjnie dobierze soczewki kontaktowe do kształtu i wymagań oka. Również przez te kilka dni będzie można sprawdzić jak oko zachowuje się z soczewką i czy faktycznie jest to najlepsze rozwiązanie. 

Komfort podczas zabawy czy sprawdzone rozwiązanie? 

Soczewki kontaktowe pozwalają na większą swobodę podczas nocnego świętowania. Zwiększony komfort podczas tańca, a także brak obawy, że okulary podczas obrotu spadną na ziemię, sprawia, że wybór soczewek jest oczywisty. Jednocześnie wiele panien młodych zwraca uwagę na to, że bez okularów korekcyjnych mogą pozwolić sobie na mocniejszy i pełniejszy makijaż, który nie zostanie przesłonięty przez oprawki. 

Wadą szkieł korekcyjnych w okularach jest fakt, że niekorzystnie odbijają one światło podczas wykonywania zdjęć. O ile profesjonalny fotograf jest w stanie poradzić sobie z tym mankamentem, o tyle zdjęcia wykonywane przez naszych bliskich, nierzadko z lampą błyskową, nie będą już tak korzystne. Oprawki korekcyjne potrafią również zostawić ślady na twarzy, a przy nałożonym makijażu będzie to niezwykle widoczne. Odciśnięty nosek wraz z zebranym podkładem między oczami jest nieestetyczny, a zrujnowany makijaż już niejednej pannie młodej zepsuł humor na resztę wieczoru. 

Dlaczego soczewki kontaktowe to lepsze rozwiązanie? 

Soczewki kontaktowe w dniu ślubu i wesela to jedno z najlepszych rozwiązań, na jakie może zdecydować się panna młoda. Odpowiednio dobrane soczewki są niezwykle komfortowe i dzięki nim można bawić się do białego rana. Jednocześnie makijaż zawsze będzie prezentował się nienagannie, a stylizacji sukni ślubnej nie zepsują źle dobrane oprawki korekcyjne. 

Warto jednak pamiętać, że wybór między soczewkami a okularami zależy przede wszystkim od indywidualnych upodobań. W tym dniu każda panna młoda powinna czuć się pewnie i naturalnie.