Szlafrok damski długi – idealny na zimę

Wyobraź sobie swój idealny, wolny wieczór. W kominku tli się ogień, na Twych kolanach spoczywa kot lub pies, w jednej ręce masz książkę, a w drugiej kieliszek wina. Albo kubek czekolady. Gdzieś w tle słychać relaksujący jazz lub szum wodospadu, a Ty zażywasz pełnego odpoczynku. Jednak, czy ta wizja jest kompletna? Zastanów się, zanim odpowiesz “tak”… Pomyśl, w co jesteś ubrana. Czy to jest ten sam wygodny dres, co zawsze? A może piżama? Jeśli żadna z tych opcji nie odpowiada Twojej wizji, odpowiedź jest prosta: brakuje w niej szlafroka.

Zalety damskich szlafroków zimowych

Szlafroki na zimę kojarzą się z miłym, zacisznym, ciepłym mirem domowym, rodzinnym wieczorem przy grze planszowej lub z relaksem na kanapie świeżo po kąpieli. Skojarzenia są różne, niemniej jednak trudno zaprzeczyć temu, że raczej przyjemne. Długim, ciepłym szlafrokiem możesz się miło otulić podczas oglądania filmu, relaksu z lampką wina, a nawet się w nim zdrzemnąć. 

Jet to wyjątkowo przydatny element ubioru rano, kiedy wstajesz z ciepłego łóżka i nie zdążysz się jeszcze rozgrzać. Długi, ciepły szlafrok świetnie chroni przed wychłodzeniem, nierzadko korzystamy z niego nie tylko rano i wieczorem, lecz też w ciągu dnia, np. w razie awarii ogrzewania lub, gdy mamy wolny dzień i wyjątkową niechęć do przebierania się w odzież dzienną. 

Wychodzenie z ciepłej, zamkniętej kabiny może być wyjątkowo nieprzyjemne, a pomocą może być właśnie szlafrok. Długi, ciepły szlafrok doskonale pomoże Ci utrzymać ciepło, zanim dojdziesz do łóżka.

długi szlafrok damski

Przewaga długich szlafroków damskich nad krótkimi

Krótkie szlafroki sprawdzają się przede wszystkim latem, kiedy potrzebne jest nam bardziej przewiewne okrycie, lub też w zestawach z bielizną erotyczną, wówczas jednak są one na ogół jeszcze krótsze, niż te zwykłe. Z kolei szlafroki długie pozwalają lepiej okryć nogi, bardziej się nimi opatulić, gdy nam chłodno. Są one po prostu lepszym zabezpieczeniem od zimna, a poza tym wiele z nas lubi zawinąć się zimowym wieczorem w ciepły, puchaty kokon ze szlafroka. Czy to nie jest przyjemne?

Najlepsze materiały na zimowy szlafrok damski

Kupując szlafrok na zimę, najczęściej wybieramy miękkie, puchate materiały. Świetnym wyborem jest mikrofibra. Jest ciepła, doskonale wchłania wilgoć, a co więcej, szybko ją oddaje, dzięki czemu po upraniu szlafrok schnie wyjątkowo szybko. 

Innym dobrym materiałem jest dzianina. Jest wyjątkowo przyjemna w noszeniu, jako materiał elastyczny jest odporna na nadmierne rozciąganie, a dodatkowo mamy dostęp do całkiem znaczącej ilości wzorów i faktur, dzięki czemu niemal na pewno znajdziemy coś dla siebie. Atrakcyjną ofertę długich, ciepłych szlafroków damskich przedstawia sklep internetowy rafjolka.pl. Właśnie tam znajdziesz przepiękne szlafroki dobrej jakości, które doskonale sprawdzą się podczas zimowych wieczorów i nie tylko. W ofercie jest również szeroki asortyment bielizny ślubnej, erotycznej, strojów kąpielowych, bluzek czy spodni. Obok tego, również nasi panowie i dzieci znajdą coś dla siebie. W sklepie bez problemu dobierzemy również atrakcyjne komplety pościeli, obrusów czy też zasłonek. 

Długie szlafroki damskie to świetny wybór, zwłaszcza na długie, zimowe wieczory, jakich przed nami jeszcze wiele. Dlatego też warto się na nie zdecydować, zwłaszcza że do wyboru mamy liczne wzory i kolory, w których będziemy prezentować się po prostu pięknie.