Koronki w taśmie – dlaczego warto takie kupować?

Taśmy koronkowe pozostają nadal niezwykle popularne wśród kobiet w różnym wieku ze względu na swój dekoracyjny charakter. Sprawdzają się one doskonale w przypadku różnych części damskiej garderoby. Cechują się delikatnością i niezwykłym walorem dekoracyjnym. Znajdują zastosowanie nie tylko jako ozdoba kobiecych ubrań, ale również firan. Rynek oferuje koronki bawełniane, elastyczne i stabilne w różnych kolorach i rozmiarach.

Koronka, jako dodatek do ubrania

Koronki w taśmie są miękkim i ozdobnym dodatkiem. Wykorzystuje się je najczęściej do ozdabiania damskiej bielizny, ale również spódnic, spódniczek, sukienek, co powoduje, że te części damskiej garderoby wyglądają niezwykle kobieco. Decydując się na zakup koronki w taśmie otrzymuje się produkt wysokiej jakości o oryginalnym wyglądzie i wzornictwie. Zwykle posiadają one wzory florystyczne, które stanowią ciekawy element dekoracyjny wielu elementów damskiej garderoby. Idealnie sprawdzą się jako ozdoba każdego eleganckiego, czy wręcz wykwintnego stroju. Niezależnie od modelu koronki w taśmie doskonale sprawdzą się jako element dekoracyjny poduszek, serwet, obrusów oraz innych przedmiotów codziennego użytku. Wykorzystywane są w również w scrapbookingu przy tworzeniu zaproszeń i kartek okolicznościowych.

Zalety koronek w taśmie

W branży krawieckiej oraz do dekoracji wnętrz wykorzystuje się różne rodzaje koronek. Rynek oferuje koronki:

  • Elastyczne, haftowane, które doskonale sprawdzają się w damskiej bieliźnie.
  • Bawełniane produkowane z włókien naturalnych.
  • Stabilne, które stanowią doskonały element wykończeniowy.

koronka do bielizny

Bogaty asortyment koronek daje klientkom duży wybór tego rodzaju produktów, które można wykorzystać na wiele sposób. Rozmaite kolory i rozmiary koronek w taśmie umożliwiają wykorzystanie ich jako wyrazistej ozdoby lub dodatku, kontrastującego z częścią damskiej garderoby, a także jako element wykończeniowy. Koronka haftowana, bawełniana i rozciągliwa jest produktem wysokiej jakości, który w sposób idealny wypełni swoje zadanie. Poza tym koronki w taśmie pozwalają na maksymalne wykorzystanie zakupionego produktu, gdyż klient może zamówić taką ilość towaru, jaki jest mu potrzebny do realizacji projektu.

Jak można wykorzystać koronki w taśmie?

Szerokie zastosowanie ozdobnych koronek w taśmie daje kreatywnym kobietom wiele możliwości w ozdabianiu nie tylko własnej garderoby, ale również w aranżacji wnętrz. Styl romantyczny cechuje się mnóstwem dekoracji, wykonanych najczęściej samodzielnie właśnie z niezwykle ozdobnych i misternych koronek. Koronkami na tiulu można ozdabiać damską bieliznę lub traktować ją jako element wykończeniowy odzieży. Doskonale sprawdzą się do odświeżenia, a także naprawy starszych, nie noszonych już ubrań. Natomiast za pomocą koronek bawełnianych przedłużymy sukienki lub spódnice zwłaszcza, że niektóre z nich mają szerokość kilku centymetrów. Duży wybór motywów, wzorów, pozwoli na dopasowanie koronki w taki sposób, aby całość prezentowała się oryginalnie i niepowtarzalnie.

koronka do szycia firan

Koronki w taśmie jako element dekoracyjny mieszkania

Po okresie zachwytu minimalizmem wiele osób powraca do aranżowania swoich wnętrz modnymi już w XVI wieku koronkami, które doskonale sprawdzają się w stylu romantycznym. Znajdują one zastosowanie do dekoracji domu, stołu, upominków. Wiele kobiet z powodzeniem wykorzystuje je do ozdabiania swoich domów, szczególnie stołów, kanap, komód. Zaletą tego rodzaju aranżacji jest to, że ozdoby takie wykonuje się samodzielnie, dlatego kreatywne panie z wyobraźnią znajdą tu ogromne pole działania. Wnętrza urządzone w stylu romantycznym lub rustykalnym są przytulne, pełne ciepła. Koronki doskonale sprawdzą się w stylu glamour lub eleganckim, klasycznym, a nawet w nowoczesnych wnętrzach, nadając im nieco indywidualnego charakteru. Pojedynczy akcent przełamujący surowość minimalistycznych wnętrz nie zaburzy stylizacji i spójności aranżacyjnej.

Pięknie będą się prezentowały ozdobione koronkami obrusy, narzuty, firany, serwety, koszyki na drobiazgi, czy pieczywo, pojemniki na słodycze, pierścienie na serwetki, kieliszki do jajek. Trzeba przyznać, że najpiękniej wyglądają koronki w kolorze białym, choć rynek wyrobów pasmanteryjnych oferuje tego rodzaju produkty w różnych kolorach. Sposób ich wykorzystania jest uzależniony od inwencji twórczej i wyobraźni każdej z pań. Poza tym przedmioty codziennego użytku udekorowane koronką będą doskonałym i niezwykle oryginalnym prezentem dla najbliższych osób. Dzięki nim można ozdobić także karty upominkowe lub świąteczne.