Rozkloszowane spódnice dla kogo

Rozkloszowane spódnice to zdecydowanie jeden z tych trendów, które nigdy nie przemijają. Można je nosić na wiele, różnych sposobów, pasują dla kobiet w różnym wieku i o różnej budowie ciała. Są zdecydowanym must have w szafie. Świetnie nosi się je zarówno w trakcie lata, ale także na zimę nie warto jest chować je na dno szafy. Rozkloszowane spódnice świetnie podkreślają figurę, jak też i są bardzo komfortowe w noszeniu. Nie przeszkadzają w chodzeniu i potrafią wyglądać zarazem bardzo szykownie, jak też i bardzo codziennie. Zdecydowanie jest to jeden z tych elementów garderoby, który powinien znaleźć się w szafie każdej kobiety!

Kto powinien nosić rozkloszowane spódnice?

Przede wszystkim, rozkloszowane spódnice powinny być noszone przez wszystkie te panie, które chcą podkreślić swoją talię, przy jednoczesnym ukryciu dolnych partii ciała. Kobiety z figurą typu „gruszka” będą się w rozkloszowanych spódnicach czuć naprawdę swobodnie i komfortowo. Ale nie tylko figura gruszki znajdzie pozytywy w noszeniu rozkloszowanej spódnicy. Tak naprawdę, każda kobieta możne doświadczyć plusów noszenia takiego rodzaju spódniczki! Osoby o typie figury jabłko, dzięki dobremu podkreśleniu w talii, w końcu będą miały wcięcie.

Kobieta o figurze klepsydry z pewnością z łatwością podkreśli swoje piękne ciało, a zwłaszcza talię, która jeszcze bardziej będzie odstawać. Z kolei kobieta, która posiada figurę typu „cegła” w końcu będzie wyglądać tak, jakby miała szersze biodra. W tego typu sylwetce niestety biodra nie są zbyt dobrze zarysowane, taka sylwetka jest zdecydowanie bardziej chłopięca i ewidentnie potrzebuje podkreślenia, jakie daje rozkloszowana spódnica!

Z czym łączyć rozkloszowane spódnice?

Spódnica z oferty sklepu internetowego Tiempo

Rozkloszowana spódnica jest niezwykłym elementem garderoby, który jednocześnie pasuje zarówno na co dzień, jak też i do sytuacji bardziej eleganckich. Wiele zależy od tego, z jakiego materiału jest dana spódnica wykonana, a także od tego, z czym została połączona. Najpopularniejsze i najlepiej wyglądające łączenia to przede wszystkim koszule zapinane na guziki, a także bluzki z lejących się materiałów. Rozkloszowana spódnica może być łączona zarówno z bluzkami szerokimi, jak też i z przylegającymi koszulkami. Doskonale także wygląda w połączeniu z golfem, który podkreśla górną część ciała.

Oprócz tego wszystkiego, rozkloszowana spódnica będzie dobrze wyglądać także ze swetrami – zarówno tymi rozpinanymi, jak też i tymi nierozpinanymi. Oczywiście należy pamiętać o tym, aby górę od stylizacji zawsze wkładać pod spódnicę, dzięki temu podkreślona zostanie talia. Oczywiście zasada ta nie tyczy się zapinanych swetrów.

Warto także wspomnieć o tym, że rozkloszowana spódnica będzie wyglądać tak samo dobrze, jeżeli stylizację z nią dopełnią buty na obcasie, jak też i zwykłe baleriny lub inne płaskie buty.

Jakie rozkloszowane spódnice są najlepsze?

Obecnie na rynku można znaleźć rozkloszowane spódnice zrobione niemal z każdego rodzaju materiału. Znajdą się takie ubrania, które wykonane są ze sztruksu, czy jeansu. Ale znajdą się też takie, które wykonane są z aksamitu czy bawełny. Tak naprawdę to od osoby, która kupuje taką spódnicę, zależy to, jak chce w niej wyglądać. Aksamit czy bawełna to lekkie, zwiewne materiały, które poruszają się wraz z sylwetką na każdym kroku. Z kolei sztruks czy jeans są sztywne i przez cały czas utrzymują swój kształt. Doskonale nadają się zwłaszcza tym osobom, które chcą dodać nieco definicji dolnym partiom swojego ciała.

Na co jeszcze zwracać uwagę przy wyborze rozkloszowanej spódnicy?

Nie tylko materiał jest ważny przy wyborze rozkloszowanej spódnicy, ale także jej długość. Osoby o zgrabniejszych nogach mogą pokusić się o nieco krótsze modele, z kolei osoby posiadające kompleksy na punkcie swoich nóg mogą zdecydować się na modele dłuższe, kończące się w połowie łydki.

Najlepsze w noszeniu spódnic rozkloszowanych jest to, że nie trzeba z nimi nic kombinować, by wyglądały one dobrze i by można się było w nich czuć swobodnie.