Obuwie trekkingowe w góry

Dla amatorów górskich wycieczek bardzo ważna jest odzież w jakiej spacerują po górach oraz obuwie. W zależności od tego jak bardzo intensywne jest chodzenie po górach w sklepach mamy bardzo duży wybór odzieży, w tym odzież polarowa czy odzież termoaktywna, która nadaje się idealnie dla weekendowych piechurów jak i profesjonalistów. Bielizna górska jest z jednej strony przewiewna i doskonale odprowadza pot, a z drugiej strony jest ciepła.

Buty trekkingowe – najważniejszy element do wędrówek górskich

Najważniejsze jednak w górach jest obuwie. Buty w góry powinny być wygodne, bo nie ma chyba nic gorszego niż wspinaczka w butach, które są niewygodne, obcierają stopę lub stopa poci się w nich nadmiernie. Jeśli zamierzamy po górach chodzić intensywnie warto zaopatrzyć się w obuwie turystyczne wysokie, które będzie chroniło naszą kostkę przed skręceniem, podczas intensywnego marszu. Jeśli nasza wyprawa ma charakter raczej spokojnego spaceru wystarczy nam obuwie turystyczne niskie, warto jednak, by miało dobrą, przyczepność podeszwy, ułatwi nam to spacerowanie.

buty trekkingowe na wyjście w góry

Najbardziej zaawansowanym obuwiem są buty do wspinaczki – to obuwie dla profesjonalistów. Doskonale dopasowane do stopy, podeszwa ma specjalny bieżnik, który ma idealną przyczepność do podłoża. Jeśli chcemy spróbować przygodę ze wspinaniem się warto wydać na obuwie do wspinaczki trochę więcej pieniędzy i kupić je dobrej jakości.

Jakie właściwości mają buty trekkingowe?

Producenci w okresie jesiennym wypuszczają ciepłe buty trekkingowe na zimę, które nie dość, że są wodoodporne to jeszcze wewnątrz są ocieplone, tak, byśmy nie zmarzli podczas chodzenia. Z drugiej strony, w okresie letnim w sklepach można kupić sandały turystyczne. Najczęściej składają się z kilku pasków zapinanych na rzepy oraz wygodnej, wyprofilowanej podeszwy. Takie sandały idealnie sprawdzają się w upalne dni.

Jeśli zamierzamy wybrać się na dłuższy wyjazd w góry warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt i odzież. Akcesoria na wyprawę w góry będą przydatne i sprawią, że nasza podróż będzie dla nas samą przyjemnością. Warto o nich pomyśleć przed wyjazdem.