Sukienki ze sklepu internetowego – jak kupować z głową?

Ubrania ze sklepu internetowego coraz częściej zapełniają nasze szafy, przy czym, jak się okazuje, nie wszystkie nabytki są tymi trafionymi.

Pojawia się zatem pytanie, jak kupować, by nie wydawać pieniędzy na rzeczy zbędne, a jednocześnie wciąż cieszyć się udanymi zakupami? Jak kupować ubrania w sieci w mądry sposób?

Uważnie czytaj opisy produktów

Zakupy w sieci mają tę wadę, że towar możesz przymierzyć dopiero po zakupie i dostarczeniu do domu. Tymczasem pozostaje Ci dokładne czytanie opisu. Z niego dowiesz się, z jakiego materiału wykonane jest ubranie, gdzie zostało wyprodukowane, jakie ma wymiary, itd. Ważny jest też sposób sporządzenia opisu – im dokładniejszy, tym lepiej.

Sprawdź, czy kontakt ze sprzedawcą nie jest utrudniony

Zanim dokonasz zakupu, spróbuj napisać do obsługi sklepu z dowolnym pytaniem na temat nabywanej odzieży. Zwróć uwagę na czas odpowiedzi i sposób, w jaki jest ona udzielana. Im szybciej i im bardziej wyczerpująco obsługa sklepu odpowiada na pytania, tym większa szansa na to, że nie będziesz mieć kłopotów ze zwrotem zakupu, gdy okaże się nietrafiony.

Upewnij się, jaki jest dokładny czas wysyłki

Ma to szczególne znaczenie, gdy odzież jest Ci potrzebna na konkretną okazję. Najtrudniej jest w sezonie świątecznym, gdy lawinowo zamawiamy w sklepach prezenty dla najbliższych. Dlatego też, jeśli wiesz, że możesz długo czekać, a szczególnie Ci zależy na zamówieniu tej konkretnej rzeczy, rób to z odpowiednim wyprzedzeniem.

Zapisz się do newslettera

Często, zanim w ogóle zdążysz do końca załadować stronę, już widzisz wyskakujące okienko, zachęcające Cię do zapisania się na newsletter. Nie zamykaj go tak szybko! Dzięki newsletterowi będziesz na bieżąco ze wszystkimi okazjami, a także zyskasz dostęp do rabatów przeznaczonych jedynie dla odbiorców maili. Jeśli wiesz, że często będziesz odwiedzać dany sklep, zapisz się.

Zakupy online – kilka mniej oczywistych porad

Zwróć uwagę na swój nastrój

Dlaczego to takie ważne? Często idziemy na zakupy, żeby się pocieszyć, a wtedy kupujemy rzeczy, na które w normalnej sytuacji nawet byśmy nie spojrzały. Może to być dosyć kosztowna pomyłka. Dotyczy to również zakupów przez internet. Podobnie jest z uczuciem głodu. Robienie zakupów “na czczo” również przekłada się na bardziej impulsywne podejmowanie nieprzemyślanych decyzji.

Rób zakupy bez “ekspertów”

Każda z nas ma przynajmniej jedną przyjaciółkę lub siostrę, która doskonale wie, w czym będziemy najlepiej wyglądać. Nierzadko potrafią one wyjątkowo skutecznie zachęcić do kupna czegoś, na co wcale nie masz ochoty. Jeśli zatem doskonale wiesz, w czym jest Ci najlepiej, rób zakupy sama. Przemyśl dokładnie swój zakup i podejmij decyzję samodzielnie.

Korzystaj z internetowych butików

Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość zakupu odzieży niepowtarzalnej, z krótkich serii. Tak, to często oznacza, że jeśli teraz nie zdecydujesz się na zakup tej pięknej, pomarańczowej sukienki a’la hiszpanka, już nie będziesz miała okazji, by to zrobić, lecz wówczas pojawią się inne, równie piękne ubrania, jakich nie zobaczysz u nikogo innego!

Krótko mówiąc, wybrzydzaj

Ta sukienka jest za krótka… Tamta z kolei za długa… Można tak co prawda w nieskończoność, lecz chodzi zwyczajnie o to, byś była absolutnie pewna tego, czy będziesz nosić ubranie, do którego w tej chwili wzdychasz. W przeciwnym razie nie będzie różnicy w tym, czy nadal będzie ona wisiała na sklepowym wieszaku, w cudzej szafie, czy też w Twojej, z tego prostego powodu, że Ty jej nie założysz.

sukienka

W sieci kupuj mądrze i przyjemnie

Na co jeszcze powinnaś zwracać uwagę, robiąc zakupy przez internet? Kupuj je na tu i teraz. Kupowanie sukienek w sklepie internetowym i innych ubrań to jedna z tych niewielu dziedzin, przy których nie warto wybiegać zbytnio w przyszłość. Zmieniają się Twoje wymiary, upodobania, potrzeby, tryb życia. Nie kupuj kolejnej sukienki “do szafy” lub “po domu”. Kup coś, w czym zachwycisz siebie i wszystkich dookoła.