Moda na swobodę i szyk, czyli powrót koszulek polo

Wielu mężczyzn nie lubi koszul przez ich formalny styl i często niewygodny fason. Kompromisem może być dla nich ubranie koszulki polo, która zapewni wygodę, a jednocześnie będzie się w niej wyglądało schludnie i szykownie.

Męskie koszulki polo

Nie powinno nikomu sprawić trudności scharakteryzowanie takiej koszulki, ponieważ pierwsze co przychodzi na myśl, to kołnierzyk i jej dosyć specyficzny materiał. Zatrzymajmy się na dłuższą chwilę przy tym punkcie, te koszulki są stworzone z bawełnianej tkaniny, która jest pleciona w taki sposób, że wszystkie nitki są odsłonięte, przez co istnieje możliwość sprania koloru. Pika, czyli tkanina z jednej strony pokryta wzorzystym bruzdowaniem, a z drugiej drapana, zapewnia koszulkom polo przewiewność, szybkie wysychanie i wygodę. Bez wątpienia są to ważne cechy, szczególnie przewiewność, która sprawia, że ubranie sprawdza się w upalne dni, gdy w innych ciuchach może być za gorąco. Na dodatek nie trzeba przejmować się potem, ponieważ powstała podczas wysiłku czy ruchu wilgoć powinna bardzo szybko wyparować. Nie bez znaczenia jest też możliwość swobodnego poruszania się w takiej koszulce. Bez problemu można nałożyć na nią marynarkę i pójść na przyjęcie, a potem już bez marynarki zagrać w piłkę. Właściciel takiej koszulki nie powinien zauważyć zbyt dużych różnic w kwestii dopasowania w porównaniu do T-shirtów, które dla wielu osób są wyznacznikiem komfortu.

Styl i wygoda w jednym

Koszulka polo powinna być dopasowana, jednak nie należy popadać w skrajności i warto pamiętać o tym, że pożądanym celem jest podkreślenie wszystkich naszych zalet, takich jak szerokie barki, a nie wybór koszulki, w której będziemy odcięci od dopływu powietrza. Chcąc ubrać się swobodnie, można dobrać do koszulki jeansy, w których każdy czuje się dobrze, aczkolwiek spodnie typu chino też się dobrze sprawdzą w tej roli, szczególnie gdy koszulka będzie wyjęta ze spodni. Stworzy to swobodną kreację, która sprawi, że będziemy czuli się komfortowo, a jednocześnie będziemy wiedzieli, że wyglądamy porządnie. Koszulki polo sprawdzają się także jako element stroju formalnego, niestety są one jednak w tej formie dosyć rzadko spotykane. Chcąc wyglądać elegancko, wystarczy dobrać koszulkę na tyle długą, żeby bez problemu móc wsadzić ją w spodnie, nie powinna mieć też żadnych napisów ani tym bardziej grafik i innych nadruków. Przy zakupie warto też zwrócić uwagę na wykonanie kołnierzyka, ponieważ będzie on przyciągał wzrok, gdy na nałożymy na koszulkę marynarkę. Takie rozwiązania są bez wątpienia dla osób świadomych swojego stylu i lubiących eksperymenty, jednak sprawdzą się też bardzo dobrze w przypadku wszystkich panów, którzy nie przepadają za koszulami.