Lycra, boardshorty i sportowe stroje na windsurfing i kitesurfing

Wypoczynek na plaży, szum morskich fal i tak wiele okazji do uprawiania sportów wodnych – lato to zdecydowanie jedna z najwspanialszych pod względem dobrego nastroju pór roku. Wszyscy nastawiają się na lato pozytywnie wiedząc, że wyjazd nad morze czy jezioro to doskonała okazja do błogiego lenistwa i aktywnego wypoczynku. Windsurfing i kitesurfing cieszą się w ostatnich latach w Polsce coraz większą popularnością i choć z brzegu wydają się być proste, dla tych którzy choć raz stanęli na deskę jasne staje się, że i do tego sportu potrzeba nie lada kondycji i wytrzymałości. Sporty wodne to jednak nie tylko szansa na zaprezentowanie swojej zdobytej na siłowni sylwetki – dla wielu osób plaża to swoisty wybieg, okazja na pokazanie kolorowej mody plażowej. Jak zatem ubrać się na deskę, by nie utrudnić sobie sportu a przy tym wyglądać naprawdę dobrze?

Boardshorty na deskę

Dłuższe spodenki, które w żaden sposób nie krępują ruchów na desce? Dla sportowca to kwestia bardzo ważna. Gdy w upalne lato pianka zdaje się jedynie przeszkadzać warto przerzucić się na bardziej sportowe stroje do windsurfingu i kitesurfingu. Boardshorty wydają się w tej kategorii wieść w ostatnich latach prym. W przeciwieństwie do tradycyjnych kąpielówek, boarshorty to wygodne, przewiewne i przede wszystkim bezpieczne spodenki, które z pewnością nie spadną z ciebie podczas upadku do wody. Dzięki szerokiemu pasowi zabezpieczonemu rzepem i sznurowaniami spodnie utrzymują się dobrze na biodrach, a nogawki, które nie są tu za szerokie ani za wąskie pozwalają na dużą swobodę ruchu bez dyskomfortu. Jeśli chodzi o tkaninę, tu warto postawić przede wszystkim na spodnie od sprawdzonych i renomowanych producentów takich jak STL, Brunotti, Dakine, Roxy, czy Quicksilver. Dobre jakościowo boardshorty schną szybko, są lekkie i nawet po zamoczeniu nie przylegają nieestetycznie do ciała. A skoro mowa o estetyce, dzisiejsze boardshorty to feeria barw i wzorów, dzięki którym twój sportowy strój plażowy nigdy nie będzie nudny!

pływanie na kitesurfingu

Jeśli chcesz nabyć oryginalną, unikalną i kolorową odzież sportową STL, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą https://stlpoland.pl.

Sportowe stroje z lycry

Przed pojawieniem się boardshortów w masowej świadomości plażowiczów i amatorów sportów wodnych to właśnie lycra uważana była za alternatywę dla pianek na upalne lato. Stroje z lycry są dobrze dopasowane do ciała, ale mimo wszystko pozwalają skórze oddychać. Na spodenki i koszulki  z lycry stawiają dziś częściej panie, choć i u panów trend ten spisuje się dość dobrze. Lycra, podobnie jak wspomniane wcześniej boardshorty to przede wszystkim strój bezpieczny i wygodny, a przy tym dość cienki i szybkoschnący. Dostępne w wielu wariantach kolorystycznych elementy mogą stanowić doskonały wymiennik dla boardshortów lub zastąpić je w nieco chłodniejszy dzień.