Modne walizki

Są niezwykle praktyczne, zwłaszcza gdy wybieramy się w długą podróż i zabieramy dużo bagażu. Na taki zakup bardzo często decydują panie drobnej budowy, które cenią sobie wygodę. By udźwignąć taką walizkę, nie potrzeba zbyt wiele siły. Poręczne kółka i wysuwana rączka sprawiają, że bagaż zamienia się w dość lekki wózeczek. Cena takie walizki waha się od 200 do około 500 złotych. Cena zależna jest przede wszystkim od marki, ale i od wielkości i pakowności bagażu. Na rynku dostępne są walizki małe, średnie i duże, niezwykle pakowne, pełne kieszonek i poręcznych przegródek. Walizki są świetną alternatywą dla podróżnych toreb.

Dostępna i najczęściej wybierana kolorystyka jest dość monotonna. Najczęściej są to walizki w kolorze czarnym, bądź ciemnobrązowym, choć zdarzają się producenci, którzy w swej ofercie mają naprawdę szeroką paletę barw: od czerwieni i głębokiego różu po błękit paryski i odblaskową żółć. Jest to oferta skierowana zwykle do młodych i przebojowych osób, którym obca jest monotonia.

Walizki na zamki

Zwykle wykonane ze skóry, w kolorze czarnym lub kawowym. To oferta skierowana głównie do biznesmenów. Takie walizki nie są przeznaczone na zwykły podróżny bagaż, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by zapakować do nich ubrania czy kosmetyki. Do tego typu walizek pakujemy zwykle ważne dokumenty czy pieniądze lub cenną biżuterię. Dostępne zamki to najczęściej te tradycyjne zamykane na kluczyk, choć w ekskluzywnych ofertach zdarzają się także walizki otwierane kodem, choć należy dodać, że są to oferty bardzo kosztowne.