Czy zegarek to dobry prezent dla dziecka?

Już od niepamiętnych czasów dajemy dzieciom w prezencie zegarki, co jest bardzo pięknym zwyczajem.

Najczęściej maluchy otrzymywały tego typu podarunek na komunię, lecz możemy wybrać tak świetny prezent również z innej okazji. Pozostaje jednak pytanie, czy dzieci rzeczywiście cieszą się z zegarków?

Dlaczego warto kupić dziecku zegarek? 

Nauka czytania godzin

Na ogół nauczenie się, co oznaczają enigmatycznie sunące się po tarczy wskazówki zegarka, sprawia dzieciom dużą trudność. Sprezentowanie dziecku zegarka może stanowić ogromną zachętę, dzięki której maluch znacznie szybciej nauczy się odczytywać godziny, co będzie dobrym wstępem do nauki zarządzania czasem w przyszłości.

Dorosłym być…

Dzieci często marzą o tym, by móc jak najszybciej wejść w dorosłość. Dlatego też chętnie naśladują swoich rodziców lub starsze rodzeństwo. Noszenie zegarka też jest dla dziecka jednym z “dorosłych” atrybutów, dzięki czemu bardzo chętnie będzie z niego korzystać.

Nauka punktualności

Dziecko, które nauczyło się już odczytywać godzinę na zegarku, ma szansę stać się bardziej punktualne. Niesie to za sobą liczne korzyści. Maluch być może przestanie spóźniać się na lekcje, a także zacznie przychodzić do domu o wyznaczonej godzinie. Do tego niekoniecznie będzie już mieć wymówkę o utracie poczucia czasu.

Atrakcyjne funkcje

Robienie zdjęć, surfowanie po sieci, funkcja śledzenia trasy… Możliwości jest coraz więcej, więc nie pozostaje Ci nic innego, jak dobrać te, które sprawią dziecku najwięcej frajdy, a jednocześnie będą najbardziej przydatne. Interesująca może być m.in. funkcja geoogrodzenia, polegająca na zaprogramowaniu bezpiecznego obszaru, na którym może znajdować się maluch – jeśli znajdzie się poza nim, dostaniesz odpowiednie powiadomienie.

Na co warto zwrócić uwagę, kupując zegarek dla dziecka?

Maluchy są niezwykle ruchliwe, dlatego też koniecznie zaopatrz się w model, który nie zsunie się zbyt łatwo z ręki. Najlepszym rozwiązaniem są modele zapinane w sposób tradycyjny, co nie stworzy ryzyka zagubienia.

Kolejną ważną rzeczą jest trwałość zegarka. Model narażony na liczne uderzenia powinien odznaczać się cyferblatem z mocnych tworzyw, dlatego też warta uwagi będzie m.in. obudowa z poliwęglanu, lub elementy metalowe ze stali nierdzewnej.

Czy w zegarku można pływać? Tak, choć nie wszystkie modele się do tego nadają. W wodzie egzamin zda m.in. zegarek Lorus R2347NX9 o klasie odporności 100M, w którym można nurkować nawet bez akwalungu.

Wygoda. Jeśli chcesz, by maluch nie rozstawał się z zegarkiem w ciągu dnia, musi on być wygodny. Duża swoboda regulacji, miękki materiał i szybkie zapinanie to ogromne ułatwienia dla Twojego dziecka.

zegarek dziecięcy prezent

Jak wyglądają zegarki dla dzieci?

Wszyscy wiemy, że maluchy kochają intensywne kolory i atrakcyjne dla oka wzory. Takie też właśnie są zegarki dla najmłodszych. Żywe kontrasty kolorystyczne i przykuwające wzrok motywy to ich główne wyznaczniki. Kolejną rzeczą, którą dzieci kochają, są postacie z bajek, m.in. Snoopy, goszczący m.in. na modelu Timex TW2T65900, dostępnym w sklepie yesap.pl.

W ofercie są dostępne atrakcyjne zegarki dla dzieci, między innymi modele z motywami kwiatów, jednorożców i zwierząt, a także nieco “doroślejsze” motywy. Jeśli masz nieco starsze dziecko lub nastolatka, również znajdziesz zegarek na prezent. Uniwersalne motywy i kolory poszczególnych modeli praktycznie niczym nie różnią się od tych noszonych przez dorosłe kobiety i mężczyzn.

Czy warto kupić dziecku zegarek?

Jak wynika z powyższego tekstu – jak najbardziej. Zarówno Twoje dziecko będzie miało z niego niezrównaną frajdę, jak i Ty dzięki licznym funkcjom, możesz zyskać większą kontrolę nad bezpieczeństwem swojej pociechy. Zegarek będzie zatem fantastycznym rozwiązaniem, jeśli nie wiesz jeszcze, co kupić swojemu dziecku, a zależy Ci na tym, by Twój prezent nie tylko sprawił radość, lecz też był jak najbardziej praktyczny.