Oakley – okulary przeciwsłoneczne, które sprostają najwyższym wymaganiom

Dla niektórych okulary przeciwsłoneczne to tylko modny dodatek. Dla innych natomiast ochrona oczu przed promieniowaniem słonecznym. W tych dwóch przypadkach chodzi zarówno o funkcjonalny design, jak i jakość wykonania.

Okulary przeciwsłoneczne to niezbędnik w każdej szafie. Nie tylko służą jako uzupełnienie codziennej stylizacji, ale przede wszystkim pomagają w ochronie oczu przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Co istotne – możemy je nosić przez cały rok, nie tylko latem. Warto więc zastanowić się jakie okulary wybrać i czy opłaca się inwestować w drogie, światowe marki.

Światowej sławy marka okularów przeciwsłonecznych

Firma Oakley została założona w 1975 roku przez Jima Jannarda i wbrew pozorom na początku nie zajmowała się produkcją okularów przeciwsłonecznych. Pierwszym produktem były natomiast uchwyty motocyklowe oraz inne elementy wyposażenia motocyklistów, które współcześnie są stosowane jako element wykończeniowy okularów. W późniejszym czasie firma wypuściła na rynek pierwsze okulary przeznaczone dla motocyklistów, a następnie gogle dla narciarzy ze specjalistycznymi szkłami. Największą popularność przyniosły im jednak okulary przeciwsłoneczne. Oferta jest skierowana zarówno dla osób ceniących sobie wygodę noszenia, interesujący design, a przede wszystkim do sportowców.

Oakley – wysokiej jakości wykonanie okularów przeciwsłonecznych

Chociaż na początku firma Oakley zaopatrywała swoich klientów w sprzęt motocyklowy oraz narciarski, bardzo szybko zyskała na popularności dzięki produkcji okularów przeciwsłonecznych. Początkowo ich okulary były skierowane głównie do sportowców, którzy mogli je użytkować podczas zwykłego wysiłku fizycznego, jak i sportów ekstremalnych. Współcześnie okulary przeciwsłoneczne Oakley są często noszone przez osoby ze sportem niezwiązane – jako modny dodatek do ubioru.

Okulary marki Oakley wyróżnia przede wszystkim ich sportowy charakter. Chociaż można je nosić na co dzień, każda oprawa posiada sportowe wykończenie. W niektórych okularach jest to kwestia jednego elementu, natomiast w wielu innych modelach wzrok przyciąga całość wykończenia. Wyróżnikiem tej marki są zwłaszcza wyraziste oprawy oraz kolorowe szkła optyczne doskonale zabezpieczające oczy przed promieniowaniem słonecznym. Warto pamiętać, że okulary przeciwsłoneczne posiadają również polaryzację oraz szkła korekcyjne, zapewniające doskonałe widzenie przy różnego rodzaju wadach wzroku.

Specyfikacja okularów przeciwsłonecznych Oakley

Okulary przeciwsłoneczne marki Oakley oprócz tego, że mają sportowe wykończenie, są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne – dlatego tak świetnie sprawdzają się sportowcom, jak i również wojskowym. Można spokojnie nosić je podczas intensywnych treningów wysiłkowych.

Model Oakley: https://soczewki24.pl/OAKLEY-OO9361-05-ROZMIAR-57

Istotą popularności okularów przeciwsłonecznych Oakley jest system three-point fit, który poprawia optykę, jak i sprawia, że oprawy są niezwykle wytrzymałe na różne warunki atmosferyczne lub mechaniczne. Nowoczesna technologia produkcji soczewek do okularów sprawiła, że to dzięki tej firmie pojawiło się pojęcie High Definition Optics. Dzięki tej technologii dopasowują się również do niemal każdego kształtu twarzy. Z racji tego można dostosować je do indywidualnych potrzeb użytkownika, poprzez możliwość wymiany niektórych elementów opraw, jak i soczewek. Zastosowana w soczewkach optyka HD pozwala na poprawę widoczności i właśnie dla tego okulary świetnie nadadzą się do jazdy na rowerze, bieganie czy codzienny spacer.

Wymagania użytkowników – na co warto zwrócić uwagę przed zakupem?

Firma Oakley wychodzi naprzeciw wymaganiom każdego klienta, dostosowując wygląd okularów do jego indywidualnych potrzeb. Mimo tego, że każda oprawa będzie charakteryzowała się sportowym wykończeniem, można dostosować poszczególne elementy tak, aby okulary uzupełniały nawet eleganckie outfity. Ponadto istotne jest również wybór koloru soczewek – począwszy od tradycyjnych Black iridium, poprzez czerwone Prizm ruby, a na Prizm sapphire skończywszy. Oprócz tego można kupić okulary przeciwsłoneczne uzupełnione o polaryzacje, a niektóre modele posiadają możliwość wymiany zauszników.

Okulary przeznaczone dla każdego

Okulary Oakley dzięki niezwykłej jakości wykonania są dedykowane osobom, które kochają sport i prowadzą aktywny styl życia. Można w nich spokojnie uprawiać wspinaczkę górką, jazdę na rowerze, a nawet sporty bardzo ekstremalne. Dzięki nowoczesnej technologii są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne, więc nie ma się co martwić o ich praktyczność. W ofercie marki Oakley można znaleźć również oprawy, skierowane do tych, ceniących komfort noszenia okularów na co dzień.