Jak nosić szalik?

Szaliki to wspaniałe dodatki zarówno na zimę, jak i na lato. Mogą mieć one różne kształty, rozmiary, być wykonane z wielu tkanin. Możemy je też nosić na wiele sposobów, a dodatkowo sprawdzają się one niezależnie od naszej figury czy stylu.

Z jakich materiałów może być wykonany szalik?

Szaliki wykonywane są z różnych materiałów. W zależności od wybranej przez nasz tkaniny, nasza apaszka będzie się inaczej zachowywać i sprawdzi się w innych warunkach. Każdej z nas zazwyczaj przyda się kilka różnych egzemplarzy z różnych materiałów.

Pierwszym materiałem, o którym powinniśmy powiedzieć jest alpaka. Szaliki wykonywane są z wełny alpaki, udomowionego gatunku wielbłądowatych z Ameryki Południowej. Tkanina powstała z wełny alpaki jest błyszczącym i jedwabistym naturalnym włóknem podobnym do owczej wełny, ale cieplejszym i bardziej miękkim. Takie szaliki idealnie sprawdzą się w zimie, jednak nie będą najtańsze.

Istnieją również szaliki kaszmirowe. Ten miękki, luksusowy materiał wykonany jest z wełny koziego kaszmiru. Jest lekki, a przy ostrożnym obchodzeniu się z czasem staje się miększy. Paszmina to rodzaj splotu materiału z wełny kaszmirowej.

Szaliki wykonuje się też z bawełny. Są one trwałe i praktyczne, ze względu na fakt, że łatwo jest je uprać. Bawełna oczywiście oddycha i jest naturalnym materiałem, więc będzie się nam świetnie nosić. Idealnie sprawdza się zwłaszcza latem.

Len jest materiałem wybieranym chętnie szczególnie latem, ze względu na to, że pozwala naszemu ciału oddychać. Lniane szale idealnie osłonią nas przed słońcem.

Satyna to błyszczący, miękki materiał najczęściej wykonany z jedwabiu lub poliestru. Satyna występuje w kilku formach lub splotach, które mogą różnić się połyskiem, grubością, elastycznością i wagą.

Jedwab jest naturalnym włóknem białkowym uzyskanym z larw kokonów jedwabnika morwy. Może być błyszczący lub matowy w połysku i jest szczególnie delikatny.

Wełna pochodzi z wełny owiec i innych zwierząt. Jest bardzo ciepła, trwała i przy odpowiedniej pielęgnacji będzie służyć nam przez wiele lat.

apaszka, szalik, dziewczyna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak można wiązać szalik?

Pierwsza forma to luźne drapowanie, które jest gotowe w kilka sekund. Najpierw przykładamy szalik mniej więcej w połowie do naszej szyi, a następnie luźno przerzucamy końcówki do przodu na ramiona.

Możemy również nosić szalik układając go w literę „A”. Krok pierwszy: załóż szalik na ramiona, z jednym końcem dłuższym od drugiego. Krok drugi: załóż dłuższy koniec na szyję i zawiąż oba końce luźno z jednej strony.

Zawiązanie szalika „w precel” to klasyczna i elegancka forma. Najpierw składamy szalik w połowie jego długości. Nastanie układamy na szyi tak, aby końce były z jednej strony. Następnie przeciągamy jeden koniec przez pętle z jednej strony, a drugi z drugiej strony. W ten sposób powstaje elegancki precel.

Szalikiem możemy się otulić i zawiązać go w stylu krawata, co jest szczególnie popularne w biznesie. Najpierw umieszczamy szalik na szyi tak, aby końce zwisały z tyłu. Następnie przekładamy końce do przodu i umieszczamy jeden koniec nad drugim.

Jak widać istnieje naprawdę wiele sposobów na noszenie chust, szalików i apaszek, a to dopiero początek. Możemy znaleźć rozwiązania eleganckie, w stylu boho czy bardziej rockowe. Wszystko zależy od naszych upodobań i wybranego modelu szalika. Pamiętajmy też, że zarówno materiał, jak i sposób wiązania, warto dopasować do pogody.